Alıcı ve Satıcı Temsilciliği

Emlak alıcı ve satıcı işlemlerinin profesyonel bir süreç içerisinde tamamlanması gerektiğini bilmelisiniz. Emlak temsilciliği sunan emlak firmaları, taşınmaz alım ve satım işlemlerinde gerekli olan tüm süreci taraflar adına yürütmektedir. Alıcı açısından; taşınmazın belirlenmesi, taşınmazla ilgili detaylı bilgilerin öğrenilmesi, taşınmazı satın almak için gerekli olan finansman yöntemlerinin kullanılması ve resmi işlemlerin kısa sürede tamamlanması için temsilcilik hizmeti sunulmaktadır.

Satıcı için de kendi taşınmazının piyasa değerinden alıcı bulması ve sonrasında taşınmaz satışına yönelik tüm işlemlerin profesyonel bir şekilde tamamlanması hizmetleri sağlanmaktadır. Emlak alım ve satım işlemlerinde yanlış uygulanan yöntemler, gereksiz maliyetlerin ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Bu nedenle, doğru bir emlakçı ile çalışmak emlak alım ve satım sürecinin sorunsuz tamamlanması açısından oldukça önemlidir.

Emlak Temsilciliği Hizmeti Ne İşe Yarar?

Alıcı açısından sürecin en başında, hangi taşınmaza ihtiyaç duyulduğunun tespiti için alıcı talepleri dinlenilmelidir. Talepler doğrultusunda detaylı bölge analizleri yapılmalıdır. Alıcının ihtiyacına en uygun taşınmazlar birden çok alternatifle birlikte belirlenerek alıcıya arz edilmektedir.

Alıcının, sunulan alternatifler arasından satın almak istediği taşınmaz belirlenmektedir. Emlak temsilciliği sürecinde, alıcının beğendiği taşınmaza karar verildikten sonra taşınmazı satın almak için gerekli olan finansman seçenekleri oluşturulmaktadır.

Sürecin devamında, taşınmazın satın alınması için satıcının razı olacağı son fiyat belirlenmektedir. Son fiyat belirlendikten sonra alternatif finansman yöntemleri ortaya koyulmaktadır. Satın alma sürecinde en uygun kredinin sağlanması için çalışmalar kapsamlı bir şekilde yürütülmelidir. İhtiyaç duyulan finansman sağlandıktan sonra da taşınmaza ilişkin tapu işlemleri çözüme ulaştırılmalıdır.

Taşınmaz temsilciliği işlemleri, satıcılar açısından da faydalı bir süreçtir. Satıcılar, sahip oldukları taşınmazları piyasa değerinden satabilmektedir. Ayrıca taşınmazın satılması için gerekli olan tüm prosedür de emlak firmaları tarafından yürütülmektedir.

Alternatif Taşınmazlar Nasıl Oluşturulmaktadır?

Alıcı açısından satın alınmak istenen taşınmaz için birden çok alternatifin oluşturulabilmesi önemlidir. Bu sayede alıcıya birbirinden farklı satın alma opsiyonları tanınmaktadır. Alıcı, hayalindeki taşınmaza ulaşmak adına çok sayıda alternatif arasından kendisine en uygununu seçebilmektedir.

Alternatif taşınmazlar, alıcı tarafından talep edilen taşınmazla benzer özelliklere sahip olmalıdır. Ayrıca farklı lokasyonlardaki taşınmazlardan da alternatifler oluşturulmalıdır.

Osmaniye’deki tüm alıcı ve satıcı emlak temsilciliği hizmetlerinde Amanos Gayrimenkul’ün profesyonellerinden destek alabilirsiniz.Bizi Takip Edin